0

PRIMERA: Betis slavio uz dva gola Lo Selsa

Objavljeno: 07.04.19 u 22:59

Fudbaleri Betisa savladali su Viljareal 2:1 u meču 31. kola Primere i tako zadržali teoredsku šansu da se domognu Lige Evrope.

Na krilima 22-godišnjeg Lo Selsa tim iz Andaluzije je stigao do važnog trijumfa koji bi mogao na kraju da zeleno-bele odvede u Ligu Evrope.

Na samom početku meča, u 11. minutu Gvardado je uposlio Selsa, on primetio da je Serhi Asehno istrčao i lobovao čuvara mreže „žute podmornice“ za 1:0.

Odgovor je usledio dva minuta kasnije preko Funesa Morije, ali je u 63. minutu ponovo zasijao Lo Selso. Dugo je trajao napad Betisa, lopta je stigla do mladog veziste, a on na trenutak bacio pogled na raspored igrača, a potom lukavo poslao loptu u suprotni ugao i u 63. minutu doneo vođstvo Betisu.

Nije bilo ozbiljnijih prilika sve do 90. minuta kada je Bartra loptu udario rukom, dosuđen je penal, ali Santi Kazorla se nije proslavio pošto je loptu poslao pravo u ruke Lopeza.

Na kraju, 2:1 za nadu da mogu do Evrope, dok Viljarealu ostaje da u narednih sedam kola proba da se izvuće iz zone ispadanja.