0

PRIMERA: Košta ostavio ‘jorgandžije’ na cedilu, Suarez i Mesi doveli Barsu na korak od titule

Objavljeno: 06.04.19 u 22:45

U derbiju 31. kola španske Primere Barselona je u samoj završnici slomila Atletiko Madrid i na ‘Kamp Nou’ slavila rezultatom 2:0 (0:0).

Puno se očekivalo od novog okršaja dve prvoplasirane ekipe u Španiji. I bili smo bez golova i previše kreativne igre sve do 85. minuta meča, a onda je sa dva gola u mreži Jana Oblaka završen i ovaj okršaj Barselone i Atletiko Madrida.

Prethodno je svoje saigrače na cedilu ostavio temperamentni Dijego Košta, koji je u 28. minutu zaradio direktan crveni karton zbog toga što je glavnom sudiji opsovao majku, i još verovatno mnogo toga, usled naleta besa posle jednog faula na sredini terena.

Barselona, koja nije morala previše da zapinje u ovom meču jer je već imala osam bodova prednosti na tabeli, tek tada je zagospodarila terenom i u potpunosti kontrolisala nemoćne pokušaje Grizmana i drugova da bilo šta promene.

Barsa je napadala u drugom poluvremenu, a onda za dva minuta postigla dva gola i rešila meč, a vrlo verovatno i prvenstvenu trku.

Najpre je Luis Suarez u 85. minutu postigao efektan gol sa distance, da bi samo minut kasnije Oblak ponovo kapitulirao, a strelac je ovog puta bio Lionel Mesi.

Sada je Barselona pobegla na 11 bodova viška u odnosu na ‘jorgandžije’, što sedam rundi pre kraja deluje nedostižno.