0

KVALIFIKACIJE ZA EP: Nemci nisu mogli protiv Srbije, ali je pala Holandija u Amsterdamu (VIDEO)

Objavljeno: 24.03.19 u 22:50

Večeras su nastavljene kvalfikacije za Evropsko prvenstvo 2020. godine, a derbi je odigran na ‘Johan Krojf’ areni u Amsterdamu.

Nemačka je u velikom derbiju ‘C’ grupe pobedila Holandiju sa 3:2, a lako je mogla od gotovog da napravi veresiju. Sigurni trijumfi Belgije i Poljske.

HOLANDIJA – NEMAČKA 2:3

Holandija je u kvalfikacije ušla posle velikog uspeha u ‘A’ Ligi nacija i posle trijumfa od 4:0 protiv Belorusije u prvom kolu. Na krilima dve sjajnih partije u Ligi nacija pobede i remija sa ‘elfom’, domaća publika se ponadala da bi Nemci mogli ponovo pasti, ali…

‘Panceri’ su u Amsterdam stigli posle remija sa Srbijom u prijateljskoj utakmici i silno motivisani da dokažu da nisu u rezultatskoj krizi. Već u 15. minutu Nemačka je povela, Šulc je asistirao do Sanea, a ovaj pogodio za – 0:1. Šok u Amsterdamu je usledio u 34. minutu kada je Rudiger asistirao do Gnabrija, a ovaj povisio na – 0:2.

Holandija je kao da je drugi tim izašla u drugo poluvreme. Već u 48. minutu je Depaj sjajno centrirao, a De Ligt pogodio za 1:2. U 63. minutu pravi delirijum na ‘Joihan Kroijf areni’, Depaj je iskoristio gužvu u kaznenom prostoru ‘elfa’ i pogodio za 2:2. Ipak, u 90. minutu je Rojs prošao po levom boku, vratio loptu negde na ‘penaltik’, a Šulc pogodio za pobedu Nemaca 3:2.

U istoj ‘C’ grupi Severna Irska je pobedila Belorusiju sa 2:1, golove za ‘ostrvljane’ postigli su Evans i Magenis, dok je Staševič pogodio za Beloruse.

SLOVENIJA – MAKEDONIJA 1:1

Derbi nekadašnje Jugoslavije završen je bez pobednika. Slovenija je posle remija u Izraelu dočekala Makedoniju. Bivša jugoslovenska republika Makedonija je u prvom kolu demolirala Letoniju i dokazala dobru formu koju nosi još iz Lige nacija.

Ipak, Slovenija je povela golom Zajca u 34. minutu na asistenciju nesuđenog pojačanja Crvene zvezde Šporara. Bod južnim komšijama doneo je vezista Levantea Bardi pogotkom u 47. minutu utakmice.

U istoj grup je Poljska sa 2:0 pobedila Letoniju, mučenje domaćina prekinuo je Levandovski golom u 76. minutu, dok je trijumf zapečatio štoper Glik u 84. minutu.