0

SUPERLIGA: Mačva pobedila sa dva igrača manje, ‘prazne puške’ Proletera i Rada

Objavljeno: 10.03.19 u 19:17

Mačva je u 26. kolu porazila Bačku sa 1:0, dok su Proleter i Rad remizirali 0:0.

Nakon remija sa Zemunom, Novosađani su upisali još jedan bod i učvrstili poziciju na mestu koje vodi u plej-of.

Mačva je došla do bitne pobede u borbi za opstanak, a utakmicu je prelomio Nenad Gavrić sa bele tačke u 7. minutu utakmice. Srđan Grabež je skrivio jedanaesterac, a bivši fudbaler Crvene zvezde je bio precizan sa kreča. Od 62. minuta Mačva je igrala sa igračem manje pošto je Ivan Obrovac zaradio drugi žuti karton, dok je i Nemanja Tošić posle drugog žutog isključen na deset minuta do kraja.

Bačka je imala niz odličnih prilika, nekoliko stopostotnih šansi, ali nije uspela da dođe do pobede i izbegne poraz.

Proleter i Rad su igrali bez golova u Novom Sadu, a bliži pobedi bili su domaći. Rad je takođe zapretio u nekoliko navrata, ali su mreže mirovale.