0

SERIJA A: Važan trijumf Intera, Atalanta tukla i Sampdoriju u gostima

Objavljeno: 10.03.19 u 17:51

Inter je bio siguran na svom terenu, a pobede u gostima ostvarili su Torino i Atalanta.

Fudbaleri Intera moraju da sakupe što više bodova pred narednih nekoliko rundi u Seriji A, gde će imati vrlo teške okršaje i gde bi lako mogli da prospu puno bodova.

Danas to nisu učinili, već su SPAL uspeli da savladaju, ali tek u poslednjoj četvrtini meča na ‘Đuzepe Meaci’. Najpre je Politano u 67. minutu doneo vođstvo ‘nero-azurima’, a nakon 10 minuta Galjardini je postavio konačnih 2:0.

U preostala dva meča, gosti su bili uspešniji i to sa identičnim rezultatima 1:2. Atalanta je još jednom bila bolja od Sampdorije, a junaci trijumfa ‘plavo-crnih’ su Zapata i Gosens, koji su u drugom delu dva puta donosili vođstvo timu iz Bergama.

Između njih je Kvaljarela izjednačio rezultat sa ‘bele tačke’, ali više od toga Sampa nije mogla i može se reći da je Atalanta zasluženo slavila.

Briljira i Torino, koji je danas slavio trijumf nad Frozinoneom, i to nakon preokreta, pošto je domaćin vodio sa 1:0 od 42. minuta golom Paganinija.

Međutim, preokret i bodove ‘bikovima’ doneo je Beloti u 56. i 78. minutu za krajnjih 1:2 u korist Torina.