0

PREMIJER LIGA: Magija Sterlinga za petu u nizu Sitija (VIDEO)

Objavljeno: 09.03.19 u 20:29

Mančester Siti nastavlja dobru seriju ubedljivom pobedom nad Votfordom na svom stadionu. Siti je slavio sa 3:1, a utakmicu je obeležio Rahim Sterling.
Petom pobedom u nizu u Premijer ligi Mančester Siti potvrdio je prvo mesto. Ovog puta ‘žrtva je bio Votford koji je poražen sa 3:1, simultanku je večeras odigrao Rahim Sterling, strelac sva tri gola za Mančester Siti.

Iako prvo poluvreme nije to naglašavalo, u nastavku je viđena goleada.

Prvi gol pao je već u 46. minutu,  nakon kombinacije na sredini terena Rahim Sterling uspeo je da pobegne odbrani i stigne do lopte za 1:0. Akcija kao u video igrici, ušetali su se domaći u peterac Votforda u 50. minutu. Lopta je došla do Mareza, a on je šalje na suprotnu stranu, usamljeni Sterling školski je reagovao i poslao loptu u mrežu. Isti igrač je u 59. minutu na asistenciju Silve promešao odbranu i postigao treći gol za 13 minuta.

U 66. minutu Votford je uspeo da upiše počasni pogodak. Nakon prekida ispred svog šesnaesterca lopta je pala na glavu Diniju, koji je spustio za Delofeua, a on je postavio konačan rezultat 3:1.

Siti je bio dominantan u svim aspektima, a Sterling je to potvrdio večeras het-trikom za novu pobedu Sitija i ostanak na prvom mestu.