PREMIJER LIGA: Veliki preokret Njukasla, Sautempton iznenadio Totenhem (VIDEO)

Objavljeno: 09.03.19 u 18:09

Nekoliko veoma intersantnih duela odigrano je u terminu od 16 časova.

Najviše pogodaka viđeno je na meču između Njukasla i Evertona, čak pet.

Fudbaleri Totenhem i pored toga što su važili za favorite pred gostovanje Sautemptonu to nisu uspeli da opravdaju i na terenu. Sparsi su prvi stigli do gola, a mrežu je u 22. minutu zatresao Hari Kejn. Međutim domaća ekipa se do samog kraja nije predavala i to im se isplatilo. Prvo je mrežu zatresao Valeri u 76. minutu, a nakon toga je gol vredan tri boda postigao VardProuz.

Lisice su na svom terenu bez mnogo muke savladale Fulam. Prednost Lesteru doneo je Tilemans u 21. minutu, da bi izjednačenje gostima doneo Ajite. Ipak tri boda domaćem timu doneo je napadač Džejmi Vardi koji je dva puta do kraja zatresao mrežu, i to u 78. i 86. minutu.

Najuzbudljivije bilo je u Njukaslu, gde su crno-beli uspeli da preokrenu protiv ‘karamelica’ i salve rezultatom 3:2. Gosti su u prvom poluvremenu postigli dva pogotka, koji su bili delo Kalvert Luin i Ričarlisona, a isti igrač je samo nekoliko minuta ranije promašio jedanaesterac. Ekipa Rafe Benitez u drugom delu bila je potpuno drugačija i sa tri postignuta gola uspela je da dođe do preokreta. Pogađali su Rondom i Ajoze Perez, koji je u roku od tri minuta prvo doneo izjedanečenje, a onda i trijumf.

Ekipa Bornmuta je golovima Vilsona i Frejzera sa 2:0 savladala Hadersfild, dok je Kardif na svom terenu savladao Vest Hem identičnim rezultatom, golovima Hojleta i Kamarasa.