0

BUNDESLIGA: Pola tuceta golova Bajerna, Dortmund se spasio u finišu

Objavljeno: 09.03.19 u 17:40

Favoriti su ostvarili pobede u tradicionalnom subotnjem terminu, ali je najveći utisak ostavio minhenski Bajern koji je razmontirao Volfzburg sa 6:0 (2:0).

Bajern u sredu uveče očekuje revanš meč prvog kola osmine finala Lige šampiona protiv Liverpula, te je za bavarski tim bilo veoma važno da pred svojim navijačima napravi dobru uvertiru.

I uspeli su igrači Nika Kovača u tome, jer su na ‘Alijans areni’ deklasirali Volfzburg sa 6:0. Posle nešto slabijeg početka, kada je Bajern ‘pleo mrežu’ oko gola ‘zelenih’, bravu je otključao Serž Gnabri posle asistencije Tomasa Milera.

Do kraja poluvremena pao je još jedan gol posle maestralne akcije sa Džejmsom Rodrigezom i Gnabrijem. Već tada je bilo jasno ko odnosi sva tri boda, a u nastavku je Bajern razneo rivala sa još četiri gola.

Strelci su bili redom Rodrigez, Miler, Kimih i još jednom Levandovski za ukupnih 6:0. A do tada je Borusija Dortmund muku mučila sa Štutgartom iz donjeg dela tabele.

‘Milioneri’ su poveli u 62. minutu Marko Rojs posle najstrože kazne i prekršaja nad Sančom. Međutim, samo devet minuta kasnije je stiglo izjednačenje preko Marka Olivera Kempfa na centaršut nekadašnjeg fudbalera Borusije Gonzala Kastra.

Ipak, Borusija se izvukla u 84. minutu, kada je Pako Alkaser doneo novo vođstvo domaćinu, a tačku na meč postavio je Pulišić u nadoknadi za 3:1.