0

PREMIJER LIGA: Mitar i Markec polako pakuju kofere za drugu ligu, Arsenal ‘otresao trešnjice’ (VIDEO)

Objavljeno: 27.02.19 u 22:53

U 28. kolu Premijer lige Sautempton je sa 2:0 pobedio Fulam u borbi za opstanak, dok je Arsenal ‘živ’ u borbi za Ligu šampiona.

Šanse Fulama da opstane u ‘eliti’ od večeras su minimalne, Aleksandar Mitrović i Lazar Marković mogu polako da pakuju kofere za Čempionšip. U direktnom duelu za goli život na ‘Sent Meriju’ Sautempton je slavio protiv tima sa ‘Krejven Kotidža’.

SAUTEMPTON – FULAM 2:0

‘Sveci’ su pitanje pobednika rešili u prvom poluvremenu. Tim sa juga Engleske poveo je u 23. minutu golom Romeua. U 40. minutu bilo je 2:0, Redmond je šutirao, Riko odbranio, a na odbijenu loptu naleteo je Vord Prouz i pogodio za konačan ishod. U dresu Fulama svih 90 minuta igrao je Aleksandar Mitrović, dok je Lazar Marković meč gledao sa klupe. Četa iz Londona koju prevodi Klaudio Ranijeri izgledala je veoma tužno i sada sa deset bodova manje od Sautemptona koji je prvi iznad crte može samo da sanja o opstanku u ‘eliti’.

ARSENAL – BORNMAUT 5:1

Svi koji su želeli da otpišu ‘tobdžije’ u borbi za Ligu šampiona su pogrešili. Tim Unaija Emerija je u odličnoj formi. To je večeras na svojoj koži najbolje osetio Bornmaut. Igrao se 4. minut kada je Kolašinac sjajno uposlio Ozila, a ovaj matirao Boruca za 1:0. Nemac je posle gola upisao asistenciju, bio je to dupli pas Ozila i Mkhitarijana posle kog je Jermen pogodio za 2:0.

‘Trešnjice’ su do počasnog gola stigle preko Musea u 30. minutu. Na startu drugog poluvremena Arsenal se raspucao, već u 47. minutu je Košelni na asistenciju Mkhitarijana pogodio za 3:1. Jermen je do druge asistencije stigao u 59. minutu, a egzekutor je bio Obamejang. Konačnih 5:1 za Arsenal postavio je Lakazet u 78. minutu.