0

PRIMERA: Bilbao sve rešio u prvih 60 sekundi

Objavljeno: 23.02.19 u 23:30

U malom baskijskom derbiju odigranom u okviru 25. kola Primere, Atletik Bilbao je sa minimalnih 1:0 (1:0) pobedio Eibar.

Pitaju se navijači Atletika gde je legendarni Gaiska Gaitano bio ranije. Od kada je on seo na klupu Baskijaca posle očajnih rezultata na početku sezone, doveo je tim do mesta koja vode u borbu za Evropu.

Neizvesnost na ‘San Mamesu’ trajala je svega 40 sekundi. Tada je Berčiče uposlio Garsiju, a ovaj postavio konačnih 1:0. U preostalih 89. minuta Atletik je bio bolji rival, a dve velike šanse u prvom poluvremenu promašio je Benat. Eibar je jedinu šansu imao preko Ćućurelje u 59. minutu, ali je zamalo bio neprecizan. Bilbao je do drgog gola mogao u 85. minutu, ali je šut Vilijamsa zaustavio Riesgo. Domaćin je u istom napadu tražio penal, ali je posle pregleda snimka sudija odlučio da ne dosudi najstrožu kaznu. Rezultat je na kraju ostao onaj iz 1. minuta – 1:0.