0

PREMIJER LIGA: Poraz Totehnema, ‘pevci’ na putu da ostanu bez borbe za titulu!

Objavljeno: 23.02.19 u 15:33

Susret 27. kola Premijer lige između Barnlija i Totenhema okončan je pobedom domaćeg sastava 2:1, čime su „pevci“ prakično izgubili sve šanse da se uključe u borbu za šampionski pehar.

Totenhem je duel dočekao osokoljen povratkom Harija Kejna, ali nakon ne preterano uzbudljivog prvog poluvremena prvi su do gola stigli igrači Barnlija.

Dosuđen je korner za domaći sastav, posle kog je Kris Vud sjajnom reakcijom doneo prednost svojoj ekipi.

Vratio se Totenhem u meč osam minuta kasnije preko Harija Kejna, koji je bio na granici ofsajda, ali je pogodak priznat pa je u 65. minutu na semaforu stajalo 1:1, uz nadu gositju da mogu do važne pobede.

Krenuli su izabranici Maurisija Poketina na sve ili ništa, i dobili ovo drugo. Sedam minuta pre kraja meča Gudmundson je uspeo da izbaci nekoliko igrača Totenhema iz igre, uđe u kazneni prostor, a potom uposlio Ešlija Barnsa za 2:1.

Do kraja meča Totenhem je imao inicijativu, ali nisu stvorili šansu, pa je utakmica završena pobedom Barnlija kojom je ovaj klub napravio veliki korak ka opstanku, dok Totenhem ima meč više u odnosu na Liverpul, ali i pet bodova manje od „redsa“, koji će svoj meč odigrati kasnije. Isti broj bodova ima Mančester Siti, koji trenutno zauzima čelo tabele.