0

BUNDESLIGA: ‘Apotekari’ u naletu, sad se vidi Liga šampiona (VIDEO)

Objavljeno: 17.02.19 u 20:25

U pretposlednjem meču 22. kola Bundeslige Bajer Leverkuzen je sa 2:0 (1:0) pobedio Dizeldorf i sada gleda ka Ligi šampiona.

‘Apotekari’ su vezali četvrtu pobedu i od zone ispadanja gde su bili na startu šampionata sada se nalaze na pozicijama koje vode u Evropu gledajući čak i ka Ligi šampiona.

Nisu gosti bili baš toliko u podređenom periodu, ali je Bajer znao kako da postigne gol. Dizeldorf je prvi zapretio preko Karamana, ali je zamalo bio neprecizan, lopta je završila pored desne stative. Leverkuzen je poveo u 18. minutu, Volnad je sjajno ubacio loptu na peterac, odbrana gostiju je zaboravila Haverca za 1:0.

U 22. minutu Zuter je mogao da poravna rezultat, ali je lopta završila tik pored gola. Prvo poluvreme je šansom završio Bajer, Voland je šutirao glavom, ali preko gola. Pravo je čudo kako ‘apotekari’ nisu duplirali prednost u 57. minutu, Alario je sjajno skočio, šutirao, a Drobni fenomenalno intervenisao. Ipak, devet minuta kasnije spasa nije bilo, jedan pokušaj fudbalera Bajera skinuo je Drobni, lopta se odbila do brzonogog Balija, a Jamajčanin je pogodio za konačnih 2:0.

Bajer je sada peti na tabeli sa 36 osovojenih bodova, pet manje od Lajpciga na četvrtom mestu, Dizeldorf je 12. sa 11 bodova manje.