0

LIGA EVROPE: Fener u Rusiju nosi gol prednosti

Objavljeno: 12.02.19 u 21:09

Fenerbahče je pobedom nad Zenitom od 1:0 došao do prednosti u meču šesnaestine finala Lige Evrope.

U različitom raspoloženju dva tima su dočekala ovaj meč, Fenerbahče ne briljira dok Zenit igra sjajno u ruskom prvenstvu, ali utisak je da je pauza u šampionatu Rusije uzela danak, pa je Fener bio daleko bolji i konkretniji rival, što su krunisali u 21. minutu kada je Slimani odlično reagovao i posle kornera zatresao mrežu današnjeg rivala.

Zenit je u finišu prvog poluvremena preko Roberta Maka mogao do izjednačenja, ali je golman Tekin fantastično reagovao i odbranio udarac sa bele tačke minut pre isteka prvog dela igre, uz, ruku na srce, obilatu pomoć prečke. Prethodno je Topal faulirao Druisija u kaznenom prostoru Fenera.

Revanš je na programu 21. februara u Sankt Peterburgu.