0

SERIA A: Ronaldo pogurao Juve na +11

Objavljeno: 10.02.19 u 20:28

Fudbaleri Juventusa savladali su Sasuolo na gostovanju. Pretposlednju utakmicu 23. kola dobili su sa 3:0.

Juventus je iskoristio remi direktnog konkurenta za titulu Napolija da se večerašnjom pobedom udalji na 11 poena i najverovatnije reši već sada pitanje osvajača Skudeta. Kristijano Ronaldo bio je zvezda večeri, napadač Juventusa učestvovao je direktno ili indirektno u kreiranje sva tri gola za crno-bele.

Po uvodnim minutima meča naslućivali smo drugačiji rezultat. Prvu šansu imao je Sensi u 2. minutu, šutirao je sa ivice šesnaesterca, ali je golman Juventusa Vojčeh Šćešnji odlično reagovao. Ponovo je Sasuolo pripretio nekoliko minuta kasnije, ali je lopta otišla kraj gola. Gosti su u 23. minutu izvršili presing na gol protivnika, Andrea Konsilji je loše ispucao loptu. Ronaldo je odigrao dupli pas sa Pjanićem, Konsilji se iskupio za ispucavanje oličnom odbranom, a na odbitak je natrčao Kedira.

Drugi gol ‘Stara dama“ je čekala do 70. minuta. Odlično izveden korner Miralema Pjanića iskoristio je Ronaldo, Portugalac je glavom poslao loptu iza leđa Konsiljia za 2:0 i deveti gol u nizu u Seriji A. Ronaldo je bio deo akcije i za treći pogodak. Nekadašnji fudbaler Reala asistirao je Emre Džanu za konačnih 3:0.