PRIMERA: Gomeza skupo koštao prigovor, a i Seltu – Hajme Mata čovek odluke

Objavljeno: 09.02.19 u 15:50

Hetafe je slavio nakon preokreta na svom terenu.

Rezultatom 3:1 je Hetafe porazio Seltu.

Iz prve prave prilike na utakmici Selta je stigla do prednosti. Mendez je izveo slobodan udarac sa leve strane, a najbolje se u kaznenom prostoru domaćeg tima snašao Nestor Arauho i poslao loptu u mrežu Hetafea.

Detalj iz 37. minuta je čini se bio ključan za celokupnu utakmicu. Tada je nakon slične situacije kao kod prvog gola Ugo Maljo skirivio jedanaesterac prilikom skoka, a loptu je uzeo Hajme Mata. Međutim, pre nego što je izveo najstrožu kaznu, zbog konstantnih prigovora je Maksimilijano Gomez dobio dva uzastopna žuta kartona, pa i crveni.

Mata je sa kreča bio precizan, a Selta je uspela do poluvremena da sačuva mrežu posle prvog primljenog gola. Ali to nije bio slučaj i u nastavku. U 62. minutu je Mata ovoga puta bio u ulozi asistenta pošto je za gol proigrao Molinu, da bi na devet minuta do kraja Hajme Mata postigao drugi pogodak za konačnih 3:1.