0

BUNDESLIGA: Kakvo kockanje ‘milionera’ na kraju završili u blatu, Jović, Gaćinović i Kostić bez municije (VIDEO)

Objavljeno: 09.02.19 u 17:35

Borusija iz Dortmunda je uspela da od gotovog napravi veresiju, pa možda i da Bajern iz Minehna vrati u život.

Goleada ovog popodneva u Bundesligi, ali najviše zahvaljujući mečevima Borusija Dortmund-Hofenhajm i Nirnberg – Volfzburg gde je za nešto više od 180 minuta postignuto čak 12 golova. Krenućemo od nesrećnih ‘milionera’…

Borusija iz Dortmunda polako tone, a sada ostaje da se vidi hoće li to znati da iskoristi Bajern iz Minhena. Posle remija u Frankfurtu protiv Ajntrahta, Borusija je na svom Signal Iduna Parku uspela do od vođstva 3:0 za svega 15 minuta izgubi dva boda protiv Hofenhajma 3:3. ‘Milioneri’ su poveli golom tinejdžera Sanča u 32. minutu, da bi na 2:0 povisio Gece u 43. minutu. Kada je Guererio pogodio za 3:0 u 66. minutu bilo je samo pitanje sa kojom razlikom će četa Favara završiti posao. A, onda je usledio šok, prvo je Alžirac Belfodil smanjio na 3:1 u 75.minutu, da bi Čeh Kaderabek smanjio na 3:2 u 83. minutu. Konačnih 3:3 i šok za domaće navijače doneo je Belfodil golom u 87. minutu. Borusija sada ima osam bodova više od drugoplasiranog Bajerna, s tim da tim iz Minhena ima meč manje.

U derbiju dve ekipe koje se bore za Ligu šampiona RB Lajpcig i Ajntreht iz Frankfurta su igrali bez golova 0:0. Najboljeg strelca lige Luku Jovića nismo videli u velikim šansama, ali zato jesmo Filipa Kostića u dve i Mijata Gaćinovića u jednoj, ipak bez uspeha.

Pravu senzaciju napravila je Herta koja je sa 3:0 u gostima pobedila Borusiju iz Menhengladbaha. Strelci za tim iz Berlina bili su Kalu, Duda i Zelke. Marko Grujić je igrao 90 minuta i zarardio je žuti karton.