0

PRIMERA: Atletiko sa penala do tri boda protiv Levantea

Objavljeno: 13.01.19 u 14:01

Fudbaleri Atletiko Madrida savladali su Levante sa 1:0 (0:0) u prvoj utakmici današnjeg programa u španskoj Primeri.

‘Jorgandžije’ se tradicionalno muče protiv Levantea u Madridu, a i danas su nastavili sa svojim problemima sa efikasnošću, mada je odbrana ponovo bila na standardnoj visini zadatka.

Ipak, prvi veći problem se pojavio u osmom minutu kada je Stefan Savić doživeo povredu i morao da napusti igru. Sledeći ‘peh’ za domaćina desio se u 11. minutu kada je Koke postigao gol, a onda VAR neočekivano ‘pronašao’ neki prekršaj ranije tokom akcije Atletika i pogodak kapitena je bio poništen.

U nastavku prvog poluvremena Arijas i Grizman su stvarali šanse, ali bezuspešno, a možda najbolju je u poslednjem minutu prvog dela propustio Vitolo.

I ko zna šta bi bilo da u 57. minutu nije dosuđen jedanaesterac za Atletiko, a u vođstvo ga pretvorio, ko drugi nego, Antoan Grizman.

Očekivalo se da će pasti pritisak sa pleća ‘jorgandžija’, ali ništa posebno Atletiko nije prikazao ni u nastavku. I za to je vrlo lako mogao da bude kažnjen.

U 70. minutu Morales je odličnom fintom izbacio iz igre svog čuvara i imao stopostotnu šansu, ali je Jan Oblak odbranio taj šut i spasio bodove Simeonovom timu.