0

PREMIJER LIGA: Siti u nadoknadi do pobede nad Sautemptonom, Barnli bolji od ‘čekićara’ (VIDEO)

Objavljeno: 30.12.18 u 18:02

Utakmice Premijer lige od 15.15 okončane su pobeda ma Mančester Sitija, odnosno Barnlija u okviru 20. kola engleskog šampionata.

Siti je poražen od Kristal Palasa, potom je slavio i Lester, pa je današnji meč bio „pod moranje“ četi Pepa Gvardiole.

I shvatili su to „građani“, te im je za vođstvo bilo dovoljno deset minuta. Lepo je po desnom krilu prošao Bernardo, uputio je odličan centaršut, a drugi Silva, David, iz srca kaznenog prostora zatresao mrežu današnjeg rivala.

Išlo je sve po planu, i verovatno pobeda ne bi nijednog momenta bila dovedena u pitanje da u 37. minutu Olsksandar Zinčenko nije očajno primio loptu na tridesetak metara od svog gola, što je iskoristio Hojbjerg, iščačkao je i zatim posle solo prodora uputio neodbranjiv udarac ka mreži Edersona.

No, uprkos poklonu fudbaleri Sautemptona nisu uspeli da sačuvaju ovaj rezultat do kraja meča.

Prvo je u 45. minutu meča Sterlingov centaršut pogodio Vord-Prausa, Mekarti nije stigao da reaguje pa eje Siti poveo 2:1, da bi se mladi Ukrajinac iskupio za grešku u trećem minutu sudijske nadoknade, kada je sjajno centrirao a Serhio Aguero glavom zatresao mrežu rivala.

Hojbjerg je u 85. minutu zaradio crveni karton, pa je Sautempton utakmicu završio sa deset igrača.

Siti je tako, nakon jučerašnje pobede Liverpula nad Arsenalom i bega na 10 poena prednosti, smanjio na prethodnih sedam i sad ima 47, a Sautempton zauzima 17. mesto sa 15 bodova.

U drugom meču večeri Barnli je sa 2:0 savladao Vest Hem. Oba gola pala su nakon centaršuteva. Prvo je Barns u 15. minutu spustio loptu za Vudsa, a on lepim udarcem pogodio mrežu „čekićara“, da bi konačan rezultat u 34. minutu postavio Meknil, koji je sjajno ispratio centaršut Vestvuda i na drugoj stativi samo plasirao loptu u mrežu za 15. bod Barnlija. Vest Hem sa druge strane ima 12 bodova više i nalazi se na 11. mestu tabele.