0

PRIMERA: Kalinić definitivno proradio, Grizman ‘kao na igrici’ potvrdio pobedu Atletika

Objavljeno: 08.12.18 u 14:52

Fudbaleri Atletiko Madrida savladali su ekipu Alavesa na svom stadionu rezultatom 3:0 (1:0).

Od kako je Nikola Kalinić letos izbačen iz reprezentacije Hrvatske tokom Mondijala u Rusiji, nije postigao niti jedan gol, te je njegova agonija trajala predugo. A onda je posle prvenca pre četiri dana, upravo dao svoj drugi..

Napadač Atletika je u 25. minutu meča protiv Alavesa pokazao da nije slučajno prekinuo post i skinuo veliki teret i sa svojih, i sa pleća saigrača.

Nije bilo lako protiv žilavog Alavesa, koji se trudio da na ‘Vanda Metropolitano’ igra ravnopravan fudbal sa ‘jorgandžijama’ i u tome su u većem delu meča uspevali.

Međutim, svoje šanse nisu koristili i kada se to desi, sledi kazna. Najpre je u 82. minutu kontru i ‘jedan na jedan’ sa golmanom Antoan Grizman pretvorio u 2:0 na simpatičan način tako što mu se lopta odbila od stative, a on nije dozvolio da ga iznenadi i iz gotovo mrtvog ugla slabijom desnom nogom ju je poslao u mrežu.

Tačku na utakmicu stavio je Rodri posle nekoliko odbitaka i pogođene prazne mreže gola gostiju.