0

PRVA LIGA SRBIJE: Ovo se retko viđa – fudbaler Inđije ‘rvačkim zahvatom’ napravio penal i zaradio crveni, Javor pobedio 7:1! (VIDEO)

Objavljeno: 18.11.18 u 17:59

Izvanrednu utakmicu odigrali su igrači iz Ivanjice koji su pobedili sa 7:1.

Javor je tako iskoristio remi Inđije i vratio se na prvo mesto Prve lige Srbije.

U razmaku od 24 minuta prvog poluvremena, Javor je uspeo da postigne četiri gola. Prvi u nizu bio je Ivan Marković koji je mrežu pogodio u 13. minutu. Nedugo zatim, prednost je duplirao Dolmagić, da bi u razmaku od pet minuta Marković pogodio mrežu još dvaput i upisao het-trik već u prvom poluvremenu.

Duško Petković je na startu drugog dela smanjio vođstvo Javora, da bi Nikola Petković povisio a 5:1 U 65. minutu. Za kraj, tri minuta je trebalo Amaniju Erve Bostanu da, nakon što je dobio šansu umesto strelca het-trika u drugom poluvremenu, postigne dva gola.

Inđija je odlično počela gostovanje u Gornjem Milanovcu i povela preko Lukića u 20. minutu, ali je u 34. Nikola Anđelković prvo izgubio loptu na ‘lošem delu terena’ za tako nešto, pa jednim rvačkim zahvatom napravio penal i dobio crveni karton. Metalac je sa penala izjednačio preko Nemanje Krstića, a četiri minuta kasnije je drugim golom na utakmici Lukić vratio prednost gostima. Međutim, novo izjednačenje ubrzo. Dejan Koraksić je u 43. minutu postavio konačni ishod.

(Izvor: YouTube/Prvaliga Srbija)

SRBIJA 2 – 17. KOLO:

Bežanija – Teleoptik 1:0 (1:0)

Budućnost – Trajal 0:1 (0:0)

Javor – Žarkovo 7:1 (4:0)
/Marković 13, 32, 37, Dolmagić 22, N. Petković 65, Amani 84, 87 – D. Petković 51/

Metalac – Inđija 2:2 (2:2)

Novi Pazar – Sloboda 0:0

Radnički 1923 – Borac 1:0 (1:0)