1

PRIMERA: Sarabija koban po Huesku i Jovanovića

Objavljeno: 28.10.18 u 22:45

U poslednjoj utakmici 10. kola španske Primere, Sevilja je savladala Huesku na ‘Ramon Sančez Pishuanu’ rezultatom 2:1 (0:0).

Dugo je Hueska, čiju mrežu brani srpski golman Aleksandar Jovanović, odolevala Sevilji u Andaluziji, ali je tek u poslednjih 15 minuta poklekla.

Bivšeg golmana Radničkog iz Niša i danskog Orhusa prvi put je savladao Pablo Sarabija u 65. minutu, a nakon 13 minuta i po drugi put, čime je ‘slomio’ otpor gostujućeg tima.

Hueska je do utešnog pogotka stigla tek u trećem minutu nadoknade, kada se u strelce upisao Pulido.

Sevilja je tako zadržala mesto u vrhu Primere, sa samo dva boda zaostatka u odnosu na prvoplasiranu Barselonu. Hueska je, sa druge strane, ostala zakucana za dno tabele sa svega pet osvojenih bodova posle deset odigranih utakmica.