0

PREMIJER LIGA: Tako se to radi – Milivojević sa dva gola ‘rastužio’ Arsenal u londonskom derbiju (VIDEO)

Objavljeno: 28.10.18 u 16:30

Oba puta je srspki fudbaler bio strelac u finišima poluvremena, i to dvaput iz penala.

Kristal Palas i Arsenal su remizirali rezultatom 2:2, dok je Čelsi sa 4:0 porazio Barnli.

Škodran Mustafi je na samom kraju prvog dela igre oborio Kujatea u svom kaznenom prostoru, Etkinson je procenio da je to bilo dovoljno za kazneni udarac, a loptu je na kreč stavio Luka Milivojević. Leno se bacio na jednu stranu, lopta je otišla u drugu, ali bi teško Nemac zaustavio ovaj udarac i da je pročitao kapitena Kristal Palasa.

Videlo se da su nakon pauze izabranici Emerija ušli u meč da brzo dođu do dva gola i preokreta, što im je uspelo.

Prelep pogodak postigao je Granit Džaka u 51. minutu kada je matirao Henesija iz slobodnog udarca. Mada je pozicija bila takva da je za očekivanje bio centaršut, švajcarski reprezentativac je preciznim i jakim udarcem iznenadio golmana domaćina i doneo izjednačenje.

Pet minuta kasnije, Arsenal je preokretnuo. Posle centaršuta Aju je udario loptu glavom, ali nije uspeo da je izbaci već je ona otišla na drugu stativu gde je natrčao Obamejang i postigao drugi gol Tobdžija u razmaku od pet minuta.

Ali konačan ishod postavio je Luka Milivojević koji je Palasu doneo bod. Ponovo fenomenalna procena Martina Etkinsona koji je video nogu Granita Džake. Vilfrid Zaha je ušao u kazneni prostor Arsenala, napravio fintu i krenuo da zaobiđe Džaku koji je vrhom kopačke sapleo Engleza za penal. Srbin je opet gađao u levu stranu gola, Leno se ovoga puta tamo i bacio – ali uzalud.

Čelsi je prilično ubedljivo slavio na Tarf Mut stadionu. Barkli je upisao prvu asistenciju u 22. minutu kada je uposlio Moratu za 1:0. Zatim je Ros Barkli postigao gol u 57. minutu, pa opet asistirao u 62. kada je Vilijan bio strelac. Konačni ishod postavio je Loftus-Čik u 92. minutu meča.

ENGLESKA 1 – 10. KOLO

Brajton – Vulverhempton 1:0 (0:0)