0

BUNDESLIGA: Borusija M. prvi pratilac imenjakinje iz Dortmunda, pregažen Majnc

Objavljeno: 21.10.18 u 19:57

Fudbaleri Borusije iz Menhengladbaha slavili su protiv ekipe Majnca u poslednjem meču 8. kola Bundeslige, i tako se popeli na drugo mesto na tabeli nemačkog šampionata.

Poveli su domaći igrači preko Hofmana u 21. minutu, kog je sjajno uposlio Torgan Azar, ali daljih promena do kraja prvog dela nije bilo.

Isti dvojac bio je raspoložen za igru u 53. minutu, pošto je Azar još jednom sjajno pronašao Hofmana, koji je praktično samo ubacio loptu u mrežu.

Nagradu za dve asistencije Azar je dobio pet minuta kasnije, kada je zakucao loptu u gol posle asistencije Plea, a Hofman je u 63. minutu svojim trećim golom postavio konačnih  4:0.

Ajntraht – Fortuna 7:1 (Haler 20. jedanaesterac, 50, Jović 26, 34, 55, 69, 72 – Lukebakio 53)

Volfzburg – Bajern 1:3
(Veghorts 63 – Levandovski 30, 49, Rodrigez 72)

Štutgart – Borusija Dortmund 0:4
(Sančo 3, Rojs 23, Alkaser 25, Filip 85)

Augzburg – Lajpcig 0:0

Bajer Leverkuzen – Hanover 2:2