0

LIGA NACIJA: Bez golova na praznoj ‘Rujevici’, svi favoriti veoma uspešni

Objavljeno: 12.10.18 u 22:44

Vrlo dobar dan za domaćine u Ligi nacija, a procenat je u nadoknadi vremena pokvarila samo Estonija.

U reprizi polufinala Svetskog prvenstva u Rusiji, Hrvatska i Engleska nisu odigrale ni približno zanimljiv meč, verovatno ometene i praznim tribinama stadiona ‘Rujevica’ zbog kazne koju odslužuju ‘vatreni’.

Hrvatska je u julu slavila prolaz u finale u Moskvi, ali je večeras Engleska bila bolja i imala više zrelijih šansi za gol. Ipak, malo im to vredi, jer ih nisu iskoristili, pa je krajnji rezultat bio 0:0.

Tragičar je Markus Rašford, koji je u drugom poluvremenu imao tri fantastične šanse, ali se u svim situacijama propisno obrukao i nije uspevao da donese pobedu ‘gordom albionu’.

Belgija je večeras trijumfovala protiv Švajcarske, i pored vrlo neizvesne završnice. U prvom poluvremenu gledaoci nisu videli gotovo ništa, a onda je u nastavku Romelu Lukaku doneo prvo vođstvo ‘đavolima’.

Izjednačenje je stiglo u 76. minutu preko Gavranovića, da bi Belgija ponovo krenula u napade i još jednom je Lukaku savladao Zomera za konačnih 2:1.

Austrija je slavila važan trijumf protiv Severne Irske golom Marka Arnautovića u 71. minutu, dok je i Grčka ‘minimalcem’ bila bolja od Mađarske, baš kao i Finska na gostovanju Estoniji.

Favoriti u ‘D’ Ligi nacija Belorusija i Moldavija su sa 1:0, odnosno, 2:0 bili bolji od Luksemburga i San Marina.