0

PREMIJER LIGA: Čelsi ubedljiv protiv Sautemptona za prvo mesto na tabeli

Objavljeno: 07.10.18 u 17:23

Fudbaleri Čelsija savladali su Sautempton rezultatom 3:0 u meču 8. kola engleske Premijer lige.

Čelsi je u utakmicu ušao sa željom da pobedom izbije na čelo tabele, bar do večeras, kada se susreću Mančester Siti i Liverpul na Enfild Roudu.

Ipak, sem pokušaja Vilijana u prvih pola sata nisu imali ozbiljnije prilike, dok je Deni Ings u 26. minutu promašio zicer nakon dobrog centaršuta, pa je ostalo 0:0.

Ne i četiri minuta kasnije, kada je Azar Barklijevu asistenciju pretvorio u 1:0. Nije bilo promena, ali ni ozbiljnijih šansi do kraja poluvremena, a na isteku 12. minuta drugog dela Žiru je pronašao Berklija, a fudbaler Čelsija se posle asistencije upisao u strelce.

Mogli su gosti do počasnog gola u 80. minutu, ali je pravu bombu Nejtana Redmonda Arizabalaga nekako skrenuo ka prečki, pa je ostalo 2:0, ali nije tim rezultatom okončan meč, pošto je Azar sjajno uposlio Moratu, a Španac lepo lobovao Mekartija za konačnih 3:0.