0

BUNDESLIGA: ‘Farmaceuti’ preživeli gostovanje u Dizeldorfu

Objavljeno: 26.09.18 u 20:32

Fudbaleri Bajera iz Leverkuzena osvojili su sva tri boda u gostima ekipi Fortune trijumfom rezultatom 2:1 (0:0).

Da je neko rekao da će Bajer Leverkuzen u prva četiri kola osvojiti samo tri boda, ko bi u to poverovao? Ali, izgleda da su ‘farmaceuti’, u skladu sa svojim nadimkom, pronašli lek posle sporog početka sezone.

Otišli su na noge vrlo neugodnoj Fortuni u Dizeldorf i nekako se izvukli zahvaljujući jednom čoveku.

Najbolji igrač Bajera je zasigurno Kevin Foland i napadač je još jednom uspeo da donese sva tri boda, ovog puta sa dva gola u razmaku od devet minuta.

Najpre je zatresao mrežu domaćina u 51. minutu, a onda i u 60-om u kom je postavio konačnih 0:2. Bila su to dva udarca od kog se Fortuna nije oporavila.

Sve što je do kraja uspela jeste gol Heningsa u četvrtom minutu nadoknade nakon dosuđenog penala.

Fortuna je ostala na pet, a Bajer sada ima šest osvojenih bodova i napredovao je na tabeli. Ali, prvenstvo se tek zahuktava…