LIGA ŠAMPIONA: Tadić kolovođa Ajaksa sa trakom na ruci, remi u Ukrajini

Objavljeno: 19.09.18 u 20:50

Odigrane su dve prve utakmice današnjeg programa elitnog evropskog takmičenja.

Ajaks je sa 3:0 porazio AEK, dok je Šahtjor remizirao sa Hofenhajmom 2:2.

Nakon prvog poluvremena bez pogodaka, Ajaks je u nastavku bez puno muka uspeo da kruniše bolju partiju večeras od rivala iz Grčke. Prvo je Neres maestralno uposlio Taljafika u prvom napadu drugog poluvremena, a pomenuti fudbaler se veoma dobro snašao u šesnaestercu AEK-a i matirao Barkasa.

Igrom tima iz Amsterdama upravljao je srpski reprezentativac Dušan Tadić koji je izlaskom Huntelara prekomandovan u sam špic napada. Huntelara je zamenio Toni van de Bek koji je bio odličan u tandemu sa Srbinom. Nekoliko puta ga je Tadić bacao u vatru, prvi put je pogodak poništen zbog ofsajda, ali takva situacija nije bila i u 77. minutu kada je Tadić asistirao holandskom reprezentativcu za 2:0.

Drugim golom na utakmici je argentinski defanzivac Nikolas Taljafiko postavio konačan ishod.

Dosta pogodaka je viđeno i u Harkovu, poveo je Hofenhajm preko Griliša već u 6. minutu, da bi u 27. stiglo izjednačenje kada je Moraes uposlio Ismailija. Ipak, nemački tim je na pauzu otišao sa prednosšću, a strelac je bio Nordvejt. Bod Šahtjoru na otvaranju Lige šampiona doneo je Majkon u 81. minutu.