0

SUPERLIGA KINE: Mušekvi pobedio Gvižu, Oskar u 90. minutu potvrdio pobedu Šangaja

Objavljeno: 20.05.18 u 16:21

Odigrane su još dve utakmice kineskog šampionata u 11. kolu.

Šangaj SIPG je savladao sa 2:0 Đangsu Suning, dok je sa 2:1 Dalijan porazio Gvižu.

Šangaj je stigao do sedme pobede u Superligi Kine, a sve je bilo u znaku sjajnog Brazilca Oskara koji je odigrao odličnu utakmicu. On je prvo u 48. minutu odradio veliki posao kod vodećeg gola svog tima i upisao asistenciju za Vu Leja. Oskar se potom i sam upisao u strelce Šangaja, u 90. minutu kada je ‘overio’ pobedu.

Dosta uzbudljivije je bilo u Dalijanu gde je domaća ekipa slavila posle preokreta. Veliki peh desio se za Gvižu u 24. minutu kada je Jang dobio direktan crveni karton. Međutim, gosti su nastavili ofanzivno i samo šest minuta kasnije preko Junlonga došli do vođstva.

Do kraja poluvremena je Dalijan napadao, ali bezuspešno. Tako je bilo i na početku drugog poluvremena, sve do 74. minuta kada je konačno probijen otpor Gvižua. Karasko je asistirao Mušekviju koji je doneo izjednačenje. Isti fudbaler je napravio i preokret Dalijana 89. minutu, s tim što je ovoga puta Niko Gaitan bio asistent.