0

BUNDESLIGA: Ajntraht gurnuo Hamburger na ivicu ambisa, Majncu spasonosni bodovi u Dortmundu, haos u borbi sa Evropu

Objavljeno: 05.05.18 u 17:31

Fudbaleri Antrahta iz Frankfurta slavili su kao domaćini nad ekipom Hamburgera rezulatom 2:0, u meču 33. kola nemačkog šampinata.

Na ovaj način ekipa Luke Jovića i Mijata Gaćiovića dovela je Kostićev HSV na rub ispadanja iz lige, pošto uoči poslednjeg kola imaju dva boda manje od Volfsburga koji se nalazi na poziciji koja vodi u baraž, dok im je petnaestoplasirani Frajburg sada nedostižan.

Sa druge strane Frankfurt je sačuvao šanse da se naredne sezone nađe u Evropi, za koju će se voditi velika borba u poslednjem kolu.

Domaćin je na ovom susretu do vođstva stigao u 31. minutu pogotkom Mariusa Volfa, što je bio i konačan rezultat prvog dela igre, da bi u nastavku pogađali i Omar Maskareli u 77. i Aleksandar Majer u 91. minutu.

Veliku pobedu ostvario je Majnc, koji je na gostovanju bio bolji od Borusije iz Dortmunda sa 2:1 i trećom pobedom u poslednja četiri kola i definitivno obezbedio opstanak u eliti.

Sve pogotke na ovom susretu videli smo u prvih 16. minuta igre, a bolje su krenuli gosti koji su golovima Nzuzi Bakua u 4. minutu i Jošinori Mutoa devet minuta kasnije, došli do lepe prednosti.

Već u 16. minutu odgovorili su i „milioneri“ preko Maksimilijana Filipa, međutim uprkos vrlo efikasnom startu, nastavak utakmice je protekao bez golova.

U bortu za Evropu umešao se u Štutgart koji je pogocima iskusnom Marija Gomeza u 25. i 74. minutu srušio Hofenhajm, uprkos tome što je od 65. minuta igrao sa igračem manje nakon isključenja Askasibara.

Poraz Hofenhajma nije uspeo u potpunosti da iskoristi Leverkuzen, koji je kao gost odigrao bez golova sa Verderom, pa ćemo u poslednjem kolu imati veliku borbu za to četvrto mesto, u koju se pobedom od 4:1 nad Volfsburgom umešao i Lajpcig.

Sve u svemu očekuje nas vrlo uzbudljiva završnica nemačkog šampionata, kako u borbi za Evropu, tako i u trci za opstanak.