0

PREMIJER LIGA: ‘Sveci’ slave sjajnog Tadića, dva gola srpskog reprezentativca za važnu pobedu Sautemptona (VIDEO)

Objavljeno: 28.04.18 u 18:00

Fudbaleri Sautemptona slavili su kao domaćini protiv Bornmuta rezultatom 2:1, u meču 36. kola engleskog šampionata.

Apsolutni heroj ‘svetaca’ bio je srpski reprezentativac Dušan Tadić koji je postigao oba pogotka za svoj tim i doneo mu strahovito važnu pobedu u brobi za opstanak, nakon pet utakmica u kojima je zabeležio svega jedan bod.

Prvi pogodak Tadić je postigao u 25. minutu nakon asistencije Marija Lemine, ali je konačan rezultat poluvremena postavio Džošua King, koji je u prvom minutu nadoknade poravnao rezultat.

Ipak naš reprezentativac je početkom drugog poluvemena ponovo stupio na scenu i u 54. minutu svojim drugim pogotkom na meču vratio prednost Sautemptonu, a ispostaviće se i postavio konačan rezultat utakmice.

Ovim trijumfom tim sa juga Engleske prišao je na samo bod zaostatka za Svonsijem, koji večeras od dočekuje Čelsi.

Važnu pobedu ostvario je i Kristal Palas našeg Luke Milivojevića, koji je na svom stadionu razbio Lester sa 5:0 i praktično potvrdio opstanak u eliti.

Goleadu u Londonu započeo je Vilfred Zaha u 17. minutu na asistenciju Džejmsa Mekartura, a isti tandem ali sa zamenjenim ulogama je u 38. minutu duplirao prednost domaćina.

Ovaj rezultat bio je na snazi do samog finiša utakmice, da bi zatim usledilo furioznih 10 minuta Palasa koji je još tri puta pogađao mrežu „lisica“.

Najpre je Lotfus Čik u 81. minutu rezultat povisio na 3:0, tri minuta kasnije u strelce se upisao i Patrik van Anholt, a petardu u mreži Lestera kompletirao je Kristijan Benteke sa bele tačke.