0

BUNDESLIGA: VAR u novom sjaju – vratio igrače iz svlačionice, doneo pobedu Majncu i zakomplikovao bitku za opstanak (VIDEO)

Objavljeno: 16.04.18 u 22:38

Prilično čudan i uzbudljiv meč smo gledali u poslednjem susretu 30. kola nemačke Bundeslige u kom je Majnc slavio trijumf od 2:0 (1:0) protiv Frajburga.

U pitanju je bio susret Majnca koji je prvi ispod crte i Frajburga koji je prvi iznad crte za opstanak, a razlika je bila tri boda. I upravo pobedom je domaćin uspeo da izniveliše tu razliku, te da dodatno zakomplikuje nastavak sezone, tačnije, poslednje četiri runde.

Teško bi im to pošlo za nogom, da nije bilo VAR tehnologije koja je pokazala ‘novo lice’ u nadoknadi prvog poluvremena, koje nije bilo zanimljivo 45 minuta, ali jeste u narednih sedam.

Sudija je nadoknadio jedan minut kada se desila sporna situacija i igranje rukom koje sudija najpre nije signalizirao. Zatim su igrači krenuli u svlačionicu i gotovo stigli do nje kada se oglasio VAR i ‘javio’ sudiji da je bilo elemenata za penal, te su igrači morali nazad na teren.

Šokirani gostujući i, naravno, obradovani domaćini su se vratili samo da bi Pablo De Blazis izveo najstrožu kaznu i matirao golmana za 1:0.

Sličnu utakmicu smo gledali i u nastavku. Čvrstu, borbenu, sa puno duel igre, i onda ju je potpuno ‘slomio’ golman Frajburga Švoloua koji je napravio katastrofalnu grešku u 79. minutu.

Predao loptu Kvazonu, a on dodaje De Blazisu koji je sa 10-ak metara pred potpuno praznim golom pogodio stativu, ali je ipak od okvira gola lopta prešla gol liniju. I on sam se uhvatio za glavu u neverici šta je mogao da promaši…