0

PREMIJER LIGA: Arsenal sa ‘belog kreča’ do bodova protiv Stouka (VIDEO)

Objavljeno: 01.04.18 u 16:30

U 32. kolu Premijer lige Arsenal je na svom terenu sa 3:0 (0:0) savladao Stouk i demantovao glasine da se Arsen Venger potpuno okreće Ligi Evrope.

Mada, ruku na srce prvo poluvreme ‘tobdžija’ je izgledalo tako. Arsenal potpuno nezainteresovan, a Stouk zadovoljan bodom. Izgleda da jedini koji ‘nije želeo’ da rezultat ostane 0:0 bio je sudija Kreg Pouson koje je dosudio dva penala za domaćina u drugom poluvremenu.

Prvi je u 75. minutu iskoristio Obamejnag. Gabonac je utakmicu odlučio u 86. minutu, Ozil je centrirao iz kornera, lopta je preletela sve igrače na prvoj stativi, pala na volej Obamejangu, a ovaj je smestio u mrežu.

Konačnih 3:0 postavio je Lakazet iz penala u 89.minutu. Arsenal se ovom pobedom učvrstio na šestom mestu sa pet bodova manje od petoplasiranog Čelsija. Ipak, četi Arsena Vengera nada o Ligi šampiona nije ugašena, jer je tu Liga Evrope i dvoboj sa CSKA iz Moskve u četvrtak. Stouk je posle ovog poraza korak bliži Čempionšipu.