0

SUPERLIGA KINE: Hulk i Oskar dobili ‘brazilski okršaj’, pobeda za Nemanju Gudelja

Objavljeno: 30.03.18 u 15:37

Odigrane su prve dve utakmice kineske Superlige, a trijumfe su ostvarili Šangaj SIPG i Gvangžu Evergrande.

I ove dve ekipe upravo su zauzele prva dva mesta na tabeli, s tim što Šangaj SIPG ima maksimalan učinak i sa četiri trijumfa je ubedljivo prvi ispred Gvangžu Evergrandea koji ima devet bodova.

Danas je tim Oskara i Hulka srušio koloniju Brazilaca iz Čongkvin Lifana sa 2:1, iako su gosti poveli u 15. minutu golom Kea na asistenciju Fernandinja.

Već do poluvremena postavljen je konačan rezultat. Najpre je u 18. Vu izjednačio, a 10 minuta kasnije Oskar je asistirao Juu za preokret već posle pola sata.

Pobedu domaćina nije ugrozio ni crveni karton za Ahmetova u 85. minutu.

U drugom meču dana Gvangžu Evergrande je u gostima savladao Tjanđin Kvanđan. Za goste je ceo meč odigrao Nemanja Gudelj, a trenutak odluke viđen je u 55. minutu, strelac je bio Lin Đao.

Gvangžu je srećno stigao do pobede, budući da je u 15. minutu Gulart promašio jedanaesterac, a od 51. minuta su igrali sa igračem manje zbog isključenja Alana.