0

SUPERLIGA SRBIJE: Spartak siguran protiv Rada, nula u Kruševcu

Objavljeno: 18.03.18 u 19:04

Fudbaleri subotičkog Spartaka su kao domaćini slavili protiv ekipe Rada sa 2:0, u utakmici 29. kola domaćeg šampionata.

„Golubovi“ su na ovaj način iskoristili remi Čukaričkog u Ivanjici (3:3), i primakli im se na samo bod zaostatka u borbi za mesto koje vodi u Evropu.

Subotičani su ovaj susret otvorili na sjajan način, pošto su poveli već nakon tri minuta igre pogotkom Ognjena Đuričina, koji je postigao svoj četvrti pogodak na šest utakmica ovog proleća.

Spartak je ovu prednost uspešno čuvao, zaustavivši sve pokušaje „građevinara“ da dođu do vrednog boda u borbi za opstanak, a konačan rezultat utakmice postavljen je u 92. minutu susreta, kada je Noboru Šimura potvrdio pobedu svog tima.

Tako je domaćin posle četiri vezana poraza na otvaranju drugog dela sezone upisao svoj drugi vezani trijumf.

Sa druge strane kruševački Napredak se malo izgubio korak u borbi za evrokupove, pošto je kao domaćin remizirao bez golova sa Mladošću iz Kruševca, pa sada zaostaje pet bodova za četvrtoplasiranim Čukaričkim.