0

BUNDESLIGA: ‘Jarčevi’ našli lek za ‘farmaceute’ i ostali u trci za opstanak

Objavljeno: 18.03.18 u 17:40

Fudbaleri Kelna ostvarili su izuzetno važnu pobedu u utakmici 27. kola nemačkog šampionata, pošto su kao domaćini bili bolji od ekipe Leverkuzena sa 2:0.

Ovim trijumfom „jarčevi“ su sačuvali nade u borbi za opstanak, pošto su zaostatak za Majncom i Volfsburgom smanjili na pet bodova, sedam utakmica pre kraja prvenstva. Sa druge strane ekipu Bajera ovaj poraz vratio je korak unazad u grčevitoj borbi za ligu šampiona.

Domaćin je ovu utakmicu otvorio na odličan način, pošto su već nakon devet minuta igre došli do vođstva preko Jujea Osake, a kada je u 33. minutu Leverkuzen ostao sa igračem manje na terenu nakon isključenja Lukasa Alarija, bilo je jasno da ovu šansu Keln mora oberučje da prihvati.

To su oni i uradili, a protivnik je konačno slomljen u 69. minutu kada je Simon Celer duplirao prednost „jarčeva“ i stavio utakmicu izvan domašaja brojčano slabijih gostiju.

NEMAČKA 1 – 27. KOLO:

Frajburg – Štutgart 1:2 (0:1)