0

SUPERLIGA SRBIJE: Preokret u Subotici, goleada Bačke i Radnika

Objavljeno: 07.03.18 u 17:16

Prava goleada viđena je u sedam odigranih utakmica 26. kola Superlige Srbije, na čak pet postignuto je tri ili više pogotka.

Mreža se najviše tresla u Bačkoj, gde je domaći tim savladao Radnik iz Surdulice rezultatom 4-2.

Prednost domaćima sa dva pogotka doneo je Luka Luković, zatim nadu gostima daje Igor Zlatanović golom u 27. minutu, ali to je bilo nedovoljno jer domaći početkom drugog dela postižu još dva pogotka preko Dimitrijevića i Dodleka što je bilo nedostižno za goste, koji u finišu postižu još jedan gol, i ovoga puta preko Zlatanovića.

Zanimljiv meč viđen je i u Čačku, gde su svoj meč igrali Borac i Čukarički. Golovi su se smenjivali kao na traci, Borac je poveo preko Saše Filipovića u 34. minutu, zatim Petar Bojić to poravnava u 52. Novu prednost domaćima dolai bivši član Brđana Filip Knežević, koji je u finišu meča i isključen, a tačku na ovaj zanimljiv meč stavlja Ognjen Mudrinski u sudijskoj nadoknadi.

I u Ivanjici viđena je goleada, i to u drugom delu meča, pošto su u prvih 45. minuta mreže mirovale. Sredinom drugog dela Milan Pavkov dva puta je bio precizan sa bele tačke i to u 51. i 75. minuta i tako doneo vođstvo Radničkom, zatim domaći smanjuju golom Petkovića, 2. minuta kasnije, ali tačku na i i konačan rezultat postavlja Naoma Riota u 80. minutu i donosi nova tri boda Nišlijama.

Meč u Šapcu gde su se sastali Mačva i Napredak, nije obilovao golovima, pao je samo jedan i to u 11. minutu, kada je Bojan Matić doneo vođstvo domaćima i ispostaviće se kasnije postavio krajnji rezultat meča Mačva – Napredak, 1-0. Takođe viđen je i jedan crveni karton koji je dobio igrač gostiju Sekidika u 73. minutu.

Jedini meć bez pogotka odigram je na Beogradu, gde je domaći Voždovac dočekao Mladost. Utakmica je obilovala udarcima na gol domaćih, ali nisu uspeli da dođu do pogotka i željenih tri boda.

Zanimljiv meč odigran je u Subotici, između Spartaka i Zemuna. Domaći su poveli golom Đuričina u 38. minutu. Gosti stižu do izjednačenja u 59. preko Petkovića, koji u 68. postavlja krajnjih 1-2 za Zemun.