0

BUNDESLIGA: ‘Crveni bikovi’ opet na pravom putu (VIDEO)

Objavljeno: 09.02.18 u 22:30

U premijernom meču 22. kola Bundeslige Lajpcig je na som terenu sa 2:0 savldao Augzburg i zadržao drugu mesto na tabeli.

Druga vezana pobeda ‘crvenih bikova’ za mir u kući. Lajpcig je na svom terenu sa 2:0 savldao Augzburg, u meču u kom su se gosti sve vreme branili. Prvu šansu domaćin je imao već u 16. minutu, ali je pokušaj Vernera odbranio Hic. Samo minut kasnije Poulsen je pokušao, ali je čuvar mreže Augzburga ponovo bio na mestu. Korner koji je usledio doneo je promenu rezultata. Upamekano je dobro skočio i spasa za goste nije bilo – 1:0.

Drugo poluvreme počelo je sa dve vezane šanse za Vernera, ali oba puta je Hic izašao kao pobednik. Augzburg je ozbiljno zapretio tek u 67. minutu, ali je šut Bira odbranio Gulaši. Kazna je stigla tri minuta kasnije. Keita je izveo slobodan udarac, lopta je pogodila nekog od gostujućih igrača i skrenula u gol za 2:0.

Ovom pobedom Lajpcig je zadržao drugo mesto na tabeli sa 38 bodova, ali je 15 koraka daleko od lidera Bajerna sa utakmicom više. Augzburg će bar do sutra biti na poziciji ‘sedam’.