0

BUNDESLIGA: Dortmund i Herta podelili bodove u Berlinu

Objavljeno: 19.01.18 u 23:25

Fudbaleri Herte i Borusije remizirali u Berlinu rezultatom 1:1 (0:0), u premijernoj utakmici 19. kola nemačkog šampionata.

Ekipa Dortmunda je na ovoj utakmici nastupila bez nezadovoljnog Pjera Emerika Obamejanga, koji je glavom već odavno van kluba, a još jednom se potvrdilo da bez njega „Milioneri“ nisu ista ekipa.

Prvo poluvreme na „Olimpijskom stadionu“ u Berlinu proteklo je bez pogodaka, a vać u prvom minutu nastavka Herta je došla do vođstva preko Davida Zelkea, koji je iskoristio asistenciju Lazara.

Imao je domaćin posle ovog pogotka šansu i da verovatno zatvori ovaj meč, ali umesto toga Dortmund je u 71. minutu došao do izjednjačenja preko Šinjia Kagave. Ispostavilo se da je to bio i konačan rezultat utakmice, uprkos tome što je Borusija u finišu imala nekoliko vrlo izglednih šansii za pobedu, gde je u 80. minutu Isak pogodio i prečku.