PRIMERA: Fenomenalan preokret Sevilje na ‘De la Keramici’

Objavljeno: 26.11.17 u 20:57

Imao je Viljareal dva gola prednosti, ali je potom Žuta podmornica ‘potonula’.

Sevilja je na gostovanju slavila rezultatom 3:2.

Bakambu je već u 19. minutu doneo prednost Viljarealu nakon odlične asistencije Fornalsa i do kraja poluvremena su se ređale prilike, ali golova nije bilo. Već početkom drugog poluvremena su gosti ponovo vadili loptu iz svoje mreže, a strelac je bio Baka.

Međutim, nije puno vremena trebalo Sevilji da izjednači, samo četiri minuta nakon drugog gola Viljareala je rezultat bio 2:2. Prvo je Lengle pogodio glavom na asistenciju Banege iz slobodnog udarca, da bi za samo minut Vaskez bio precizan sa vrha šesnaesterca nakon dodavanja Karolea.

Sem asistencije, Ever Banega je upisao i gol kojim je rešeno pitanje pobednika. Igrao se 78. minut pošto je Ruiz oborio Merkada u svom kaznenom prostoru, zaradio drugi žuti karton i dao mogućnost Sevilji da sa bele tačke stigne do tri boda, što su gosti i učinili.

Ranije danas su identičnim rezultatom remizirali Deportivo i Bilbao kao i Sosijedad i Las Palmas. Na obe utakmice je bilo 2:2. Atletik je poveo preko Susaete, a Adrijan je izjednačio. U drugom poluvremenu je ponovo poveo Bilbao, ovoga puta je strelac bio Injaki Vilijams, da bi Shar postavio konačnih 2:2.

Las Palmas je preko Tane poveo u duelu sa Sosijedadom, da bi domaćin stigao do preokreta zahvaljujući golovima Hozea i Januzaja. Vijera je doneo novo izjednačenje, a u završnici je Odriozola zaradio dva žuta kartona u kratkom vremenskom razmaku zbog simuliranja.