0

BUNDESLIGA: Šalke preuzeo drugo mesto na tabeli

Objavljeno: 19.11.17 u 17:46

Utakmica 12. kola Bundeslige donela je veoma važan trijumf ekipi Šalkea, pošto su, pobedom nad Hamburgom od 2:0, preuzeli drugo mesto na tabeli šampionata Nemačke.

Pitanje šampiona je (uobičajeno) već rešeno, potrebno je da se desi čudo pa da Bajern ostane bez titule, tako da su ljubitelji fudbala širom sveta pažnju usmerili ka borbi za drugo mesto, bar kad je u pitanju Nemačka.

A ona će, čini se, biti više nego uzbudljiva!

Pobedom od 2:0 nad Hamburgom Šalke se poravnao na 2. mestu tabele sa Lajpcigom, koji je juče odigrao 2:2 sa Leverkuzenom.

Stigao je tim iz Gelzenkirhena do prednosti sa bele tačke, preko Di Santa nakon penala koji je Gideon Jung skrivio nad Jevhenom Konopljankom, da bi konačnih 2:0 u utakmici koju su igrači Šalkea kontrolisali čitavim tokom postavio Gvido Burgštaler u 77. minutu.

HSV-u je ovo bio peti uzastopni poraz na gostovanjima, a Filip Kostić je na terenu bio do 83. minuta. U timu Šalea Matija Nastasić je dobio šansu u drugom minutu sudijske nadoknade.