0

PRVA LIGA SRBIJE: Kragujevčani opet žele u ‘elitu’, Jagodina beži iz opasne zone

Objavljeno: 09.10.17 u 18:47

Odigrano je kompletno 8. kolo Prve lige Srbije, dva vodeća tim izgubila bodove, u trku se uključili Radnički i Proleter, biće žestoka borba za opstanak.

Dinamo iz Vranja i dalje čuva lidersku poziciju, ali je kao gost sa TSC-om u Bačkoj Palanci odigrao 0:0. ‘Kiksnuo’ je i drugoplasirani Metalac koji je u Gornjem Milanovcu poražen od Proletera iz Novog Sada 2:1. Poveo je gost posle kornera i sjajnog skoka Mirosavljeva u 11.minutu, ali je Anđić iz penala izjedančio samo dva minuta kasnije. U 20. minutu novi jedanaesterac, sada za goste, a precizan je bio Novaković.

Radnički iz Kragujevca je sada treći, pošto je na ‘Čika Dači’ sa 1:0 savladao Teleoptik, strelac jedinog gola bio je Đurđević. ČSK je na svom terenu savladao Radnički iz Pirota sa 2:1 golovima Popovića i Rakića, dok je u pravoj goleadi u Novom Pazaru istoimeni tim bio bolji od Inđije sa 4:3, iako je na poluvremenu vodio sa 3:0.

U Dobanovcima je Budućnost odigrala 1:1 sa Bežanijom, a identičan rezultat je viđen na Voždovcu gde je Sinđelić igrao sa Slobodom iz Užica.

Danas u poslednjem meču kola Jagodina je sa 1:0 bila bolja od Temića, a strelac pobednosnog gola bio je Milovanović u 77.minutu.