0

BUNDESLIGA: Prva pobeda Lajpciga, prelep gol Brume (VIDEO)

Objavljeno: 27.08.17 u 17:55

Lajpcig je osvojio prve bodove u Bundesligi ove sezone.

Posle poraza u prvom kolu od Šalkea, Lakpcig je posle preokreta nadigrao Frajburg s 4:1 (0:1).

Vicešampion Nemačke nije delovao dobro u prvom poluvremenu. Niderleher pogodio za vođstvo Frajburga u 23. minutu meča i sa tim rezultatom se otišlo na odmor.

U drugih 45 minuta usledila je rapsodija Lajpciga. U svemu je dosta pomogao korner u 48. minutu kada je Verner na asistenciju Forsbergapogodio glavom, da bi Orban posle jako lepe akcije i prodora po desnoj strani i centaršuta lako doneo prednost Salcburgu u 55. minutu utakmice.

Sve dileme oko pobednika rešio je Verner nakon sjajne polukontre Lajpciga. Najlepši momenat meča viđen je u 80. minutu kada je novajlija Bruma postigao prelep gol poluvolejem iz okreta.  Frajburg meč završio sa igračem manje pošto je u 81. minutu Hoflerdobio isključenje posle drugog žutog kartona.