0

KVALIFIKACIJE ZA LŠ: Seltik, Sevilja i Napoli blizu ulaska u ‘elitu’, Rijeka šokirana u nadoknadi, ali ima dobar rezultat (VIDEO)

Objavljeno: 16.08.17 u 22:45

Napoli i Seltik ostvarili su vredne pobede na domaćem terenu, Sevilja u gostima, Rijeka nije odolela u Pireju, a Maribor u Izraelu.

Derbi večeri igran je na ‘San Paolu’ u Napulju gde je Napoli dočekao oslabljenu Nicu, za koju nisu igrali niti Mario Baloteli, niti najnovije pojačanje Vesli Snajder.

To se odrazilo na rezultat i dešavanja na terenu, pošto je italijanski tim bio potpuno dominantan na terenu i sasvim zasluženo na revanš ide sa dva gola prednosti. Strelci su bili Mertens u 13. i Žoržinjo sa ‘bele tačke’ u 70. minutu.

Mogao je Napoli mnogo ubedljivije do trijumfa, ali nije iskoristio nekoliko stoprocentnih prilika, ali ni dva igrača više, koja su imali od 79. minuta, kada su i Kozielo i Plea dobili po isključenje.

(Izvor: youtube / WADIM TV)

Fudbaleri Rijeke otputovali su na ‘Karaiskakis’ da učine ono što Partizan nije i bili su na odličnom putu da trijumfuju. Vodili su od kraja prvog poluvremena sa 1:0, a sjajan gol je postigao Iber.

(Izvor: youtube / EF eXtra Football Soccer)

Međutim, izjednačenje je stiglo u 66. minutu preko veziste Olimpijakosa Ođiđe Ofoea, koji je zakucao loptu u mrežu hrvatskog tima, a potpuni šok i preokret doneo je Romao u trećem minutu nadoknade na asistenciju Abdelauija.

(Izvor: youtube / Balkan Tube)

(Izvor: youtube / Ajax Amsterdam)

Maribor je doživeo identičan poraz od 2:1 u Izraelu od Hapoel Ber Ševe, dok je Sevilja istim rezultatom slavila na gostovanju Bujukšehiru.

Najubedljiviji trijumf ostvario je Seltik, koji je u Škotskoj razbio Astanu sa 5:0 i gotovo sigurno već sada obezbedio plasman u grupnu fazu Lige šampiona.