0

KVALIFIKACIJE ZA LŠ: Kopenhagen slavi Pavlovića, favoriti se nisu ‘proslavili’ (VIDEO)

Objavljeno: 12.07.17 u 23:20

Dan u kvalifikacijama za Ligu šampiona je počeo pobedom Astane, a završio se remijem Hafnarfjordura i Vikingura.

Odigrano je još 12 susreta drugog kola kvalifikacija za Ligu šampiona, najubedljivija je bila Legija koja je kući ponela tri gola prednosti.

Finski Mariehamn je bio nemoćan pred naletom šampiona Poljske. U osmom minutu je Giljerme sa bele tačke doneo prednost Legiji, a potom su u finišu prvog dela igre, u razmaku od četiri minuta, pogađali Nagi i Hamalainen za 3:0 već u prvom poluvremenu. Konačan ishod nije promenio ni crveni karton Dafe, odnosno dva žuta za pet minuta, kada su Finci skoro pola sata igrali sa igračem manje.

Zvezda dana bio je Andrija Pavlović, napadač reprezentacije Srbije je za samo 15 minuta tri puta zatresao mrežu Žiline. Nakon pogotka Spaleka je šampion Slovačke mirno otišao na odmor, sa prednošću, i započeo drugo poluvreme. Čini se da je Kopenhagen, odnosno Pavlović, uhvatio poslednji voz i majstorskim pogotkom u 68. minutu najavio povratak prvaka Danske. Posle pet minuta Srbin je gostima doneo preokret, a još toliko je prošlo kada je ponovo Andrija Pavlović savladao Mandousa.

(Izvor: YouTube/Everything Soccer)

Najveće iznenađenje videli smo u Litvaniji, gde je Žalgiris posle preokreta porazio prošlogodišnjeg učesnika Lige šampiona, Ludogorec. Aniset je u 18. minutu doneo prednost Bugarima. Šampion zemlje iz komšiluka je dobro čuvao gol u gostima sve do 78. minuta kada je Sernas proigrao Njuiadzija, a ovaj doneo izjednačenje. Čovek odluke bio je Kuklis na četiri minuta do kraja.

Favoriti koji takođe nisu opravdali svoju ulogu jesu Malme (protiv Vardara), Rozenborg (protiv Dandalka) i BATE (protiv Alaškerta). Svi oni su remizirali, i to identičnim rezultatima 1:1.

Danas je takođe odigrana prva utakmica drugog kola kvalifikacija za Ligu Evrope u kojoj je Inter Baku koji je eliminisao Mladost iz LUčana, golom u finišu utakmice uspeo da dođe do pobede protiv Fole Eš iz Luksemburga.

Spartaks (Letonija) – Astana (Kazahstan) 0:1 (0:0)