0

PREMIJER LIGA: Engleska dobila novog šampiona – ČELSI (VIDEO)

Objavljeno: 12.05.17 u 23:17

Posle uvodnih utakmica 36. kola Premijer lige dobili smo novog šampiona Engleske, to je ekipa Čelsija koja sada može mirno da privede poslednja dva kola.

Došao je Antonio Konte u London, video i pobedio. Čelsi je novi šampion Englekse dva kola pre kraja prvenstva. ‘Plavci’ su večeras gostovali u Birmingemu i golom Batušaija u 82. minutu stigli do šeste titule prvaka u istoriji.

Nije bio ovo meč u kome je Čelsi briljirao, ali je bio daleko bolji tim na terenu. U prvom poluvrmenu imao je samo jednu šansu kada je u 33. minutu Fabregas šutirao sa deistance, ali je bio neprecizan. Drugu šansu za ‘plavce’ u 47. minutu je propustio Mozes, da bi četiri minuta kasnije ponovo pokušao Fabregas.

VBA je jedinu šansu imao u 73. minutu preko Čadlija, ali je Kurota ostao nesavladan. U 82. minutu pala je odluka o novom šampionu Engleske, Aspikuleta je uposlio Batušaija, a ovaj pogodio za konačnih – 0:1.

U timu Čelsija je svih 90 minuta igrao Nemanja Matić, kome HotSport ovom prilikom čestita na osvojenoj kruni. Takođe i Branislavu Ivanoviću koji je šest meseci igrao za Čelsi i zaslužan je isto za prvo mesto.