0

BUNDESLIGA: Majnc zaustavio Bajern, Herta gurnula Volfsvurg ka opasnoj zoni

Objavljeno: 22.04.17 u 17:35

Fudbaleri Minhenskog Bajerna remizirali su na svom stadionu sa ekipom Majnca rezultatom 2:2, ali ovaj remi neće imati velike posledice po Bavarce koji su na pragu titule.

Gosti su na „Alijanc areni“ pružili jednu vrlo dobru partiju, u dva navrata vodili protiv Bajerna ali su na kraju morali da se zadovolje bodom koji će im dosta značiti u borbi za opstanak.

Majnc je do vđstva došao već u trećem minutu utakmice i to preko Bojana Krkića, da bi 13 minuta kasnije poravnanje doneo Arjen Roben.

Kada se očekivalo da će ekipa Karla Anćelotija dodati gas i do poluvremena napraviti potpuni preokret dogodilo se sasvim suprotno. Gosti su pet minuta pre odlaska na odmor došli do novog vođstva, pogotkom Brosinskog iz jedanaesterca i tako postavio konačan rezultat poluvremena.

U drugom delu utakmice Bajern je krenuo u ofanzivu a do novog poravnanja su stigli u 73. mitnutu preko Tijaga Alkantare koji je iskoristio asistenciju Robena. Imao je šampion dovoljno vremeda da do kraja dođe do sva tri boda ali je Majnc ipak uspeo da odoli i odnese veliki bod iz Minhena.