0

VREMEPLOV: Ronaldinjov gol ‘iz kolena’ koji ne sme da se zaboravi, a navijači Čelsija i Mateja Kežman ga najbolje pamte (VIDEO)

Objavljeno: 25.02.17 u 00:06

Na kraju je Barselona ipak ispala, ali je pogodak Brazilca ostao upamćen.
Ronaldinjo je u 38. minutu meča na ‘Stamford Bridžu’ vanserijski savladao Čeha.

Nakon jednog auta i ne baš osmišljene akcije Katalonaca, upućena je lopta ka polovini Čelsija koju su prihvatili ofanzivci gostiju. Deko je dodao Ronaldinju koji je bio okružen četvoricom fudbalera ‘plavaca’, te je odlučio da ne dribla, već ‘iz kolena’ pokuša da savlada golmana, što je i učinio.

Tada je bilo 3:2 i Barselona je imala prolaz u osminu finala Lige šampiona u rukama, ali je Džon Teri pogotkom u 76. minutu eliminisao Barsu.

Pre njega su za domaće golove dali Gudjonsen, Lampard i Daf, te je za 11 minuta londonski tim triput matirao čuvara mreže gostiju, ali je Ronaldinjo smanjio sa bele tačke. U startnoj postavi pobedničkog tabora se našao i Mateja Kežman.

Čelsi je te sezone stigao do polufinala gde je izbačen od kasnijeg šampiona – Liverpula.

(Izvor: YouTube/GardenGoals)