0

PREMIJER LIGA: Alonso nokautirao Beljarina, Fabregas kameru, a Čelsi Arsenal! (VIDEO)

Objavljeno: 04.02.17 u 15:30

U prvoj utakmici 21. kola engleske Premijer lige Čelsi je savladao Arsenal u londonskom derbiju rezultatom 3:1 (1:0).

Čini se da je pobedom Čelsija nad Arsenalom prvenstvo u Engleskoj već rešeno, ne baš teoretski, ali ko još može da stane na crtu zahuktalim ‘plavcima’ na čelu sa Antonijom Konteom.

Arsenal danas gotovo da nije imao prostora da se bilo čemu nada, pošto su domaći od samog starta meča vodili glavnu reč na terenu Stamford Bridža.

U 13. minutu domaći su poveli krajnje sumnjivim golom Markosa Alonsa, pošto je Španac tom prilikom laktom nokautirao Hektora Beljarina, zbog čega je morao da napusti igru već tada.

(Izvor: youtube / MATCHDAY)

Arsenal je imao svoje šanse, ali je pokušaje Kokelana i Sančeza zaustavljao danas fenomenalni Tibo Kurtoa.

DRUGA STRANA ANTONIJA KONTEA: Pomahnitali Italijan udarao i gurao pomoćnika! (VIDEO)

To je kaznio Eden Azar svojim solo-prodorom u 53. minutu, čime je utakmica prelomljena.

Tačku na pobedu Čelsija stavio je pet minuta pre kraja bivši igrač Arsenala, Sesk Fabregas, koji je iskoristio veliku grešku Petra Čeha i lobovao ga sa velike udaljenosti, pri tome pogodivši loptom pravo u kameru koja se nalazila u mreži.

Sve što je Arsenal uspeo do kraja jeste gol Olivijea Žirua u 90. minutu što će ‘tobdžijama’ svakako biti mala uteha za poraz od velikog rivala.