0

BUNDESLIGA: Lajpcig se ne šali, sad na samo dva boda od Bajerna

Objavljeno: 16.10.16 u 20:10

U poslednjem meču 7. kola Bundeslige Lajpcig je kao gost savladao Volfzburg 1:0 (0:0).

„Crveni bikovi“ se ne šale. Sada su na trećem mestu sa samo dva boda manje od lidera Bajerna i sa istim učinkom koji ima drugoplasirani Keln. Lajpcig je na teškom gostovanju u Volfzburgu slavio sa 1:0.

Mogli su gosti do vođstva u 17. minutu, ali je Forsberg promašio penal. To nije sputalo goste koji su preko istog igrača u 70. minutu stigli do vođstva. Poulsen je dodao loptu do Frosberga, a ovaj je postigao prelep pogodak za konačnih 1:0.

Dva sata ranije snage su odmerile ekipe Majnca i Darmštda i domaćin je slavio sa 2:1.