8

SLS: Derbi samo 45 minuta, Zvezda razmontirala Vojvodinu u drugom poluvremenu (VIDEO)

Objavljeno: 25.09.16 u 21:02

Pobedom nad Vojvodinom rezultatom 4:1 (1:1) u 10. kolu Superlige Crvena zvezda ponovo je preuzela prvo mesto na tabeli.

Derbi 10. kola Superlige između dve prvoplasirane ekipe je, makar na terenu, opravdao očekivanja. Dok je na tribinama bilo mnogo manje gledalaca nego što se očekivalo, na ‘zelenom tepihu’ je sve prštalo.

Prvih 45 minuta donelo je ravnopravnu borbu dva rivala, a prva je u vođstvo došla Zvezda. Džon Ruiz je odapeo strelu sa skoro 25 metara i Kordić je bio nemoćan. 1:0.

Međutim, Vojvodina je od tog momenta preuzela inicijativu i ređala šanse, da bi u 36. minutu možda čak bila i oštećena za penal Malbašić je pao, Petković ga oborio, ali sudija Santrač nije procenio da je to dovoljno za najstrožu kaznu.

Međutim, Malbašić je ipak stigao do gola dva minuta pre kraja poluvremena kada je posle velike greške Kange na polovini Zvezde Vojvodina u tri poteza stigla do gola za 1:1. Sa tim rezultatom se otišlo na odmor.

(Izvor: youtube / Sport Nation)

Crvena zvezda se od ovog šoka s kraja poluvremena oporavila u nastavku i sa dva gola u 64. i 69. minutu već tada rešila pitanje pobednika u derbiju sa Vojvodinom.

Prvo je Mičel Donald postigao lep gol posle dobre akcije i egzekucije:

(Izvor: youtube / Crvena Zvezda – Movies & Highlights)

Zatim je posle pet minuta Plavšić iskoristio odbitak i treći put savladao Kordića za nedostižnu prednost Crvene zvezde.

Između ova dva gola Zvezde se podvukao katastrofalan promašaj Vijeire u 66. minutu. Zaista je nestvarno šta nije uspeo da realizuje:

Vojvodina je definitivno bila slomljena, a tačku na večerašnji derbi stavio je danas rezervista Srnić u 90. minutu.